Loading...

Лицензия частного пилота

Первая ступенька на пути в большую авиацию и наиболее подходящий вариант для желающих самостоятельно управлять самолётом для своего собственного удовольствия

Private Pilot License (PPL) | Лицензия частного пилота PPL

Всі ми живемо під однім небом, але у всіх нас різні горизонти. Для одних небо це перевернутий океан, в якому плавають хмари з цукрової вати, милуватися на які краще з землі. Інші ж заздрять птахам, чий стрімкий політ дарує відчуття свободи та щастя.

Отже, якщо ви вважаєте, що «людина зростає тільки в польоті», не уявляєте свого життя без неба та бажаєте присвятити себе авіації, ми дамо вам знання та навички, які необхідні для того, щоб стати володарем Ліцензії Приватного Пілота PPL (Private Pilot License) .

Ліцензія приватного пілота (PPL) — для чого потрібна

Ліцензія Приватного Пілота (PPL) — це Ваш шанс зробити мрію реальністю та стати справжнім пілотом. Вона потрібна для того, щоб самостійно управляти одномоторним літаком за правилами візуального польоту (Visual Flight Rules, VFR), і допоможе зробити перший крок до того, щоб стати професійним льотчиком. З ліцензією PPL Ви зможете самостійно підніматися в небо для того, щоб отримати задоволення від польоту або тоді, коли це потрібно, наприклад подорожувати літаком або гелікоптером по Україні або за кордон!

Ліцензія Приватного Пілота — як отримати

Для того, щоб отримати ліцензію PPL, потрібно пройти курс навчання — початкову підготовку. Повний курс складається з трьох самостійних модулів, а саме — теоретичної, тренажерної та льотної.

При цьому не варто переживати, якщо у вас були проблеми з технічними дисциплінами. Серед усіх програм авіапідготовки підготовки пілотів, тільки навчання для отримання Ліцензії Приватного Пілота не вимагає спеціальних знань.

Отримати ліцензію PPL може кожна людина, яка досягла 17-ти років. Проте стати до занять можна навіть не чекаючи досягнення цього віку. Але, мабуть, найголовніше полягає в тому, що не існує «старшого вікового цензу». Воістину, Мрія не має обмежень!

Курс початкової підготовки — як вступити

Чтобы стать ближе к Мечте, нужно:

 1. Прийти до нашого офісу, де наші фахівці наддадуть Вам необхідну інформацію про підготовку та зможуть відповіді на всі Ваші запитання, стосовно підготовки приватного пілота;
 2. Якщо ви вагаєтесь - чи зможете Ви адекватно почувати себе в літаку у польоті? – виконайте тестовий політ, який входить у програму підготовки приватного пілота;
 3. Оформити всі необхідні документи для зарахування на курс (заява, паспорт, інд. Код, контракт на підготовку та інш.);
 4. Сплатити рахунок за теоретичну підготовку
 5. Узгодити терміни початку навчання
 6. Вибрати зручний режим занять (робочі дні або вихідні)
 7. Дізнатися про зарахування в групу по телефону (067) 233-88-66
 8. Стати до занять в належний час.

Де і коли проходять заняття

Вивчення теорії проходить в сучасних навчальних класах в Києві та Білій Церкві. Студенти забезпечуються всіма необхідними навчальними матеріалами та методичними посібниками.

Графік навчання протягом робочого тижня: понеділок-п'ятниця. Початок та закінчення занять 9.00 - 18.00 (13.00 - 14.00 — обідня перерва). Тривалість навчання — 15 -17 робочих днів (3-4 тижні).

Графік навчання по вихідних: п'ятниця (18.00 - 22.00), субота (9.00 - 18.00), неділя (9.00 - 18.00). Щодня 1 година виділяється на обід (13.00 - 14.00). Тривалість навчання 1 місяць.

Можливий варіант індивідуальних теоретичних занять.

Модуль перший: теоретична підготовка

Теоретичний курс базується на дев'яти дисциплінах, як загальних, так і тих, що пов'язані з повітряними суднами. Грамотно складений лекційний матеріал дозволяє отримати всі знання, необхідні для практики.

  Загальні дисципліни:
 • Повітряне право
 • Повітряна навігація
 • Авіаційна метеорологія
 • Можливості та обмеження людини в льотній діяльності
 • Радіотелефонія
  Спеціальні дисципліни:
 • Експлуатація повітряних суден
 • Льотні характеристики повітряних суден і планування польоту
 • Експлуатаційні процедури
 • Практична аеродинаміка

Перевірка знань

Після закінчення модуля теоретичної підготовки необхідно відповісти на тестові питання із загальних та спеціальних предметів, які вивчалися під час проходження курсу.

В ході тестування потрібно відповісти правильно як мінімум на 75% питань. В іншому випадку необхідно пройти додаткове навчання та повторити тест.

Від теорії — до практики

Для того, щоб перейти від теорії до практики, — тренажерної та льотної підготовки, слід:

 • сплатити вартість практичних модулів повністю або частково (оговорюється окремо)
 • надати дійсний медичний сертифікат класу I або ІІ (адреса медичної комісії: вул. Гарматна, 47, г. Київ. Тел. (044) 497-50-05).

Медкомісію доцільно пройти після іспиту з теорії. Це дозволить збільшити часовий інтервал між наступною медкомісією після того, як Ви отримаєте Ліцензію PPL A.

Модуль другий: тренажерна підготовка (8 годин)

Модуль по тренажерної підготовки включає:

 • навчання на процедурному тренажері класу FNPT *
 • тренування в кабіні літака (3 години)
* Час підготовки на процедурному пілотажно-навігаційному тренажері 1-го рівня (FNPT I) становить 5 годин, що прирівнюється до 5-ти льотних годин на гелікоптері.

Модуль третій: льотна підготовка (45 годин)

Практична частина (льотна підготовка) здійснюється на одномоторному поршньовому сухопутному літаку (SEP / L) на аеродромі, розташованому в одному з наймальовничіших місць України — Білій Церкві.

Можливе проведення польотів на інших аеродромах (обговорюється індивідуально).

Приблизно за 3 календарних місяці (мінімальний термін льотної підготовки) Ваш персональний наліт становитиме 45 годин.

Завершення курсу

Після проходження всіх трьох модулів курсу навчання екзаменатори Державіаслужби України перевірять на практиці все те, чого Ви навчилися за цей час та нададуть висновки щодо отримання ліцензії приватного пілота (PPL).

В результаті успішного завершення повного курсу початкової підготовки для отримання ліцензії приватного пілота Ваші документи по подготовці будуть направлені до Державіаслужби України, де вам видадуть Ліцензію Приватного Пілота PPL (А), кваліфікованого для керування літаком або гелікоптером класу SEP / L.Записатися в найближчу групу!

Білоцерківський клуб "Пілот"

м.Київ, Голосіївський проспект 132

Phone: +380 67 2338866

Email: info@pilot-aeroclub.ua

Програми навчання
інформація